Водо і вітрозахисна куртка

До куртки є особливі вимоги, тому що саме вона повинна захистити вас від мінливої погоди, адже в горах сонце і тепло вмить може змінитися на сніжну завірюху, дощ холодний і пронизливий, а вітер пробирає до кісток.

Куртка повинна бути з мембраною показник водонепроникності якої повинен бути не менше 20000 мм, обов’язково з капюшоном, а всі шви проклеєні.

Налобний ліхтарик + комплект запасних батарейок

Вибирайте надійні моделі, адже саме ліхтар освітить ваш шлях і допоможе не блукати в пошуках розмітки. Обовязково перевірте працездатність і “свіжість” аккомулятора, також не варто нехтувати рекомендаціями організаторів щодо запасних батарейок.

Шапка і рукавички

Ще раз зазначу, що погода в горах дуже не передбачувана, прислухайтесь до рекомендацій організаторів щодо теплих, але легких рукавичок і шапки або бафу.

Ємність для води і силіконовий стаканчик

Зневоднення – один з найбільших жахів бігуна. Не дайте собі засохнути та забезпечте себе зручними флягами. Одним з найважливіших предметів з обов’язкового спорядження – є м’який стаканчик, в який вам волонтери любязно наливатимуть воду, ізотонік, колу і шампанське на фініші. Зазвичай організатори відмовляються від пластикових стаканів і на пунктах харчування іх немає.

А ще така дрібничка, як стаканчик врятує світ від купи пластикових відходів.

Термокофта або фліс

Термокофта не завжди є у списку обов’язкового спорядження. але якщо ви біжите довгу дистанцію на подолання якої потрібно більше 10 годин, а особливо в міжсезоння – вона не буде зайвою. Обрати варто модель з мікрофібри саме ця тканина по-перше дуже приємна до тіла, а по друге навіть волога не відчувається як холодна ганчірка.

Харчування на дистанції

Спортивне харчування для спорту на витривалість вочевидь – набагато зручніше банану і бутерброду. Зазвичай це гель, батончик або насичений вуглеводами напій, з різними смаками і харчовою цінністю. Вибрати “свій ідеальний продукт” буває не так просто як здається, потрібно проекспериментувати на тренуваннях, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

Доречи, на довгих дистанціях майже завжди шлунок починає капризувати від гелів і вимагає чогось “попереварювати”. Перед важливим стартом корисно спробувати різні типи продуктів і визначитися що і в якому порядку з’їсти, а також розрахувати кількість і взяти “запас”. Адже, організм дуже хитро реагує на виснаження запасів – мозок починає дуже жаліти бідолашне тіло і підкидувати сотні причин зупинитись.
Насправді, це просто голод!

І останнє, якщо до старту пара днів і весь час ви нормально бігали “на банані” – радимо не купувати нічого в цьому розділі, заплануйте попробувати нове харчування при підготовці до наступних змагань.